Hale stalowe – wyposażenie

Hale stalowe to rozwiązanie najczęściej obecnie stosowane, przede wszystkim za sprawą tempa ich budowy. Średniej wielkości hala przeznaczona choćby na magazyn powstaje nawet w 3 tygodnie. Gdyby miała to być hala murowana, wymagałaby co najmniej kilku miesięcy budowy. Ogromnym atutem hal stalowych jest fakt swobodnego ich powiększania w zależności od zmieniających się potrzeb. Kolejną zaletą hal stalowych, a jednocześnie determinantem czasu dla ich stawiania jest wyposażenie hal.

Wyposażenie hal stalowych
Na wyposażenie hal stalowych składają się przede wszystkim jej elementy wynikające z logistyki i komunikacji zarówno wewnątrz hali, jak i na zewnątrz. Podstawowymi elementami jej wyposażenia są wszelkie wejścia w postaci drzwi lub bram, które należy dostosować do rodzaju działalności prowadzonej przez przedsiębiorstwo. Najczęściej do hal stalowych z przeznaczeniem na magazyn stosuje się bramy szybkobieżne, segmentowe, rolowane czy przesuwne, czasem dodatkowo kurtyny paskowe. Natomiast drzwi do hali mogą być wykonane z różnych surowców o różnorodnej skali ognioodporności.

Naturalne doświetlenie hal stalowych
Niezwykle istotnym elementem wyposażenia są okna oraz świetliki. To one stanowią naturalny sposób doświetlenia powierzchni. Rodzaj okien i świetlików również w największym stopniu zależy od rodzaju działalności. Można zastosować okna uchylne lub standardowe czy okna wystawowe. Świetliki montowane w stalowych płytach mogą być połaciowe, kalenicowe, łukowe czy dwu i czterospadowe. O ilości i jakości naturalnego doświetlenia decyduje użytkownik. Duża ilość tych elementów z pewnością obniża koszt eksploatacji, jednak nie zawsze można je zastosować, choćby z uwagi na bezpieczeństwo.

Załadunek i wyładunek
Gdy hala stalowa ma pełnić funkcję przede wszystkim magazynu, z którego pobiera się i do którego dostarcza się towar, musi ona być wyposażona w akcesoria i detale ułatwiające ten proces. Zatem niezbędne będą różnego rodzaju urządzenia przeładunkowe, np. doki, rampy, rampy składane czy podnośniki. Wszystkie one ułatwiają pracę, a jednocześnie eliminują ryzyko uszkodzenia towaru.
Zdjęcie zapożyczone ze strony amwin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.